Küçükyalı Toshiba Servis

notebook2İzmir il sınırları içerisinde Küçükyalı toshiba servisi, semtinizdeki adresinizden teslim alınan Toshiba marka bilgisayarlarınızın donanımsal ve yazılımsal servis hizmetlerini uzman teknik servis ekibimiz ile vermekteyiz.
Toshiba markası için model gözetmeksizin hizmet verilmektedir.

Bilgisayarınızın çalışmasını etkileyecek yazılım eksikleri, format, donanım değişikliği vb. konular ile ilgili servis destek hizmetleri verilmektedir.

Yerinde servis hizmeti verilen cihazlar ile ilgili ek ücret alınmamaktadır.

Randevu hattı : 0 232 441 5258 –  507 540 7070

garantiizmir-bilgisayar2Notebook bakım onarım işlemi yapılan bilgisayarlarda değişen parçalar garanti kapsamına alınır.

Sorunun tekrarlaması durumunda ücretsiz sevkiyat ve parça değişim işlemi en kısa sürede tamamlanarak sorun giderilir.

Yazılım kurulumları ve güncellemeleri kullanıcı yönetiminde olması nedeni ile garanti kapsamına girmemektedir. Notebook format işlemi ücrete tabii olarak yapılmaktadır.

Onayınız doğrultusunda onarım işlemi gerçekleşir ya da yine talebiniz ile geri iade işlemi gerçekleştirilir. İade esnasında herhangi bir ücret alınmaz.

Yerinde servis hizmeti için ek ücret talebi yoktur.

Notebook arızalarından bazıları;

Ekran Kırıkları

Dizüstü bilgisayarlarda en karakteristik arıza biçimi ekran arızalarıdır. Çoğu zaman garanti kapsamı dışında olan ekran arızalarının en sık karşılanan biçimi ekran kırıklarıdır. Bilgisayarın üzerinde bulunan ekran her ne kadar çerçeve ve arka planda yer alan destekleyici tamponlarla korunuyor olsa da en küçük yüzeysel darbeyle çatlayıp kırılmaktadır. Başlangıçta ekranda oluşan küçücük bir kırık bile zamanla büyüyerek tüm ekranı kaplayıp kullanılamaz hale getirebilmektedir.

Lekeler

Ekranda oluşan arıza biçimlerinden biri de ekranda oluşan, genellikle yeşil renkli bir leke şeklinde başlayan renk dağılmalarıdır. Renk dağılmaları da kırıktaki gibi küçük bir alandan başlar giderek tüm ekranı kaplar ve kullanılamaz hale getirir. Eğer ürününüzün garantisi devam ediyorsa mutlaka en kısa zamanda yetkili servise götürmeniz gerekmektedir.

Ölü Piksel Hataları

Ölü piksel hataları LCD ekranlarda karşılaşılan diğer bir sorundur. Ölü pikseller bilgisayarınızı aldığınız ilk günde karşınıza çıkabileceği gibi birkaç yıl sonra da görülebilecek bir hatadır. Ölü piksel ekranda siyah veya beyaz bir nokta olarak durur ve kaybolmaz. Bazı arka plan renklerinde kendini göstermeyebilir. Ekranda oluşan diğer arızalara göre en zararsız arıza ölü pikseldir. Ölü pikseli olan bir bilgisayarı aldığınızın ertesi günü bile garantiye ya da iadeye götürseniz satıcı firma geri almayabilir. Çünkü ölü pikselde 3 piksele kadar uluslararası kurallara göre arızalı sayılmamaktadır. 3 piksel boyutunu geçen garanti süresi devam eder ürünlerde de ekranın değiştirilmesi zorunludur. Bu durumda bir veya iki pikselli ekranı olan kullanıcılar ürünlerini garanti kapsamında değiştiremeyecekleri için daha fazla piksel için dua etmek durumunda kalıyorlar 🙂

LCD İnvertör Arızaları

İnvertör lcd ekranın bilgisayarın güç girişinden elektrik almasını sağlayan bir parçadır. İnvertörü arızalanan lcd ekranda görüntü arka planda belirli belirsiz olur. Bilgisayar açılır ekrana görüntü çok zayıf gelir. İnvertör olmadan da lcd ekran çalışır ancak invertör üzerinden lcd ekranı aydınlatan florasana ışık gelmeyince ekran aydınlanmaz ve lcd sönük vaziyette kalır. İnvertör arızası olması durumunda lcd ekranı değiştirmeye gerek kalmaz. İnvertörü değiştirmek lcd yi değiştirmekten çok daha az bir maliyet tutar. Ancak uyumlu invertörü bulmak lcd ekranı bulup temin etmekten çok daha zordur.

Küçükyalı Toshiba Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Open chat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by