Toshiba C50 N2830 teknik servisi

Toshiba C50 N2830 notebook bakım onarım işlemleri teknik servisimiz tarafından yapılmaktadır.Toshiba c50 format atma işlemleri ve yazılımsal arızaların giderimi için teknik servisimiz ile iritbat kurabilirsiniz. 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Toshiba C50 N2830
Toshiba C50 N2830

Toshiba C50
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Intel® N2830 İşlemci (2.16 GHz / 2.41 GHz Turbo)
Windows 8.1 64 bit
4 GB DDR3L RAM, 500 GB HDD
15.6″ LED TruBrite® HD ekran (1.366 x 768)
Intel® HD 4600 Grafik kartı
İnce DVD Super Multi sürücü
DTS Sound, Stereo hoparlörler
Medya Kart Yuvası, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, VGA, HDMI
Wireless 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
6 saate kadar pil süresi
HD web kamera ve mikrofon, Resolution+ görüntü yükseltme teknolojisi
2.2 kg

Toshiba c50 adaptör , toshiba c50 ekran, toshiba c50 format ve bakım işlemleri tarafımızdan sağlanmaktadır.
İzmir il sınırları içerisinde yerinde servis ve destek hizmetimiz mevcuttur.

ONARIMDA GARANTİ HİZMETİ

Toshiba notebooklarınızdaki parça değişimi ve arızaların giderilmesi garanti kapsamında yapılmaktadır. Parça değişim işlemleri 2 yıllık parça garantisi kapsamına dahil edilir. Yazılımsal işlemlerin garanti kapsamlarına alınması mümkün değildir. Driver silinmeleri, virüs tehditleri gibi problemler kullanıcı kaynaklı olduğu için garanti söz konusu olmamaktadır.

Sistem geri yükleme noktaları oluşturularak, ileriye dönük problemler için önlem alınmaktadır.

Notebook arızalarından bazıları;

LCD İnvertör Arızaları

İnvertör lcd ekranın bilgisayarın güç girişinden elektrik almasını sağlayan bir parçadır. İnvertörü arızalanan lcd ekranda görüntü arka planda belirli belirsiz olur. Bilgisayar açılır ekrana görüntü çok zayıf gelir. İnvertör olmadan da lcd ekran çalışır ancak invertör üzerinden lcd ekranı aydınlatan florasana ışık gelmeyince ekran aydınlanmaz ve lcd sönük vaziyette kalır.

İnvertör arızası olması durumunda lcd ekranı değiştirmeye gerek kalmaz. İnvertörü değiştirmek lcd yi değiştirmekten çok daha az bir maliyet tutar. Ancak uyumlu invertörü bulmak lcd ekranı bulup temin etmekten çok daha zordur.

LCD Florasan Arızaları

Lcd ekranların florasanında oluşan arızalar da invertördeki arızalarla aynı belirtiyi gösterir. Florasan lambanın yanması durumunda ekrana aynı invertörün arızalı olması durumundaki gibi, arka planda çok sönük bir görüntü olur. Bilgisayar çalışır, ekran görüntüsü belirli belirsiz çok silik bir şekilde durur. Çoğu teknik servisler bunu invertör arızasıyla karıştırarak invertörü değiştirmeye kalkar. Bazan da invertör arızasında florasan değiştirilir sonuç alınmayınca hem ekran heba olur hem de tekrar invertör değiştirme işine bakılır. Lcd ekranlar nomalde bir bütündür.

Bir bileşeni arıza yaptığında hepsi birlikte değiştirilir. Ancak deneyimli ve donanımlı teknik servislerde lcd ekranların florasan lambaları ekranı değiştirmeye gerek kalmadan değiştirilebilmektedir. Onun için lcd ekran arızalarında florasan veya invertör değişimleri için mutlaka teknik olarak yeterli yerlerde işlem yaptırmak gerekmektedir.

Şarj Girişi ve Adaptör Arızaları

Dizüstü bilgisayarlarda en sık karşılaşılan kullanıcı kaynaklı garanti kapsamı dışı arızalardan biri de şarj girişlerinde oluşan deformasyonlardır. Adaptörün şarj girişine çok sık ve dikkatsiz çıkartılıp takılmasıyla oluşan bu tür arızalar çok maliyetli olmamakla birlikte, orijnal ya da uyumlu jakın bulunmasının zor olduğu arızalardır. Bu tür arızalarda bilgisayar hiç elektrik almaz ama dolu bataryayla çalışabilir.

Adaptör arızaları adaptörün genellikle yüksek voltajda yanmasından kaynaklanan arızalardır. Çoğu firma şebeke voltajından yanan adaptörü bile garanti kapsamında değiştirmektedir. Ancak bunun için sadece adaptörü değil, bilgisayarı da adaptörle birlikte servise almak gerekmektedir. Onun için, adaptörü servise vermeden önce bilgisayarın da yaklaşık 1 ay süreyle serviste kalacağını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Her ne kadar yanan adaptörler garanti kapsamında değiştiriliyorsa da, kullanıcı tarafından genellikle uçları ve adaptörün kutusuna yakın yerleri zedelenip kırılan ve kablosu kopan adaptörler servislerde garanti kapsamında değiştirilmemektedir. Kırık, kopma ve zedelenmeler kullanıcı kaynaklı arızalar içerisinde değerlendirilmektedir.

Dizüstü bilgisayarlarda adaptörden kaynaklanan güç girişi ve besleme devreleri hatta anakart arızalarının büyük çoğunluğu adaptör arızalarından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarın güç voltajını ayarlayan, şehir şebekesi voltajını bigisayarın kullandığı voltaja adapte edip uyarlayan adaptör aslında en çok dikkat edilmesi gereken bileşendir. Piyasada satılan ve üniversal adaptör diye tabir edilen adaptörler çoğu arızanın kaynağı olmaktadır. Fiyatı uyğun olduğu ve her bilgisyara göre uçları değiştirilerek uyarlandığı için tercih edilen universal adaptörlerin çoğunun voltaj ve amperi üzerinde yazılan değerlerle aynı çıkmamakta, uçarın çıkartılıp takılması ters voltaj girişine neden olmakta ve voltajı yeteri kadar regüle edemediği için de cihazlara büyük zararlar vermektedir. Bunun için adaptörü yanan bilgisayarlar için mutlaka kendi voltaj ve amperine uygun değerler taşıyan bir adaptör almak, her marka ve model bilgisayara uyumlu olduğu söylenen adaptörlerden kaçınmak gerekmektedir.

Open chat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by